Október a rózsafüzér hónapja
A rózsafüzér a katolikus hívek legkedveltebb és legismertebb imádsága. Szerzője a hagyomány szerint Szent Domonkos, aki a 13. század elején élt mint apostoli férfi és rendalapító, az Egyház kiváló szentjei között foglal helyet.
Szent Domonkos Dél-Franciaországban sokáig fáradozott az eretnekek megtérítésén. Miután minden buzgólkodása mellett nem bírt nagyobb eredményeket felmutatni, bánatában a Boldogságos Szűzhöz fordult – akinek amúgy is nagy tisztelője volt – s kérte tanítsa meg, hogyan harcoljon sikeresebben a már nagyon elharapódzott bűn és tévely ellen. Egy hagyomány szerint a Boldogságos Szűz ekkor Szent Domonkost arra az imával és prédikálással váltakozó hithirdetésre tanította, amelyből a rózsafüzér -ima mai alakja kifejlődött. Egy másik hagyomány szerint Szent Domonkos összepréselt rózsaszirmokból készített koszorút a Szűzanya számára.
A rózsafüzér szóbeli és elmélkedő imádság összetételéből áll. Elmélkedő részét a 20 titok képezi, amely az Úr Jézus és isteni Anyjának életét, szenvedését és mennyei megdicsőülését fogalja magában. E titok szemlélése közben egy Miatyánkot és tíz Üdvözlégyet mondunk, hozzácsatolva a Szentháromság imádását: Dicsőség az Atyának és a Fiúnak és a Szentléleknek.
A rózsafüzér szakaszai a titkokkal megfelelőleg a tíz Üdvözlégynek, tizednek nevezzük.
„Mennyire megváltozna a világ, ha egymillió gyerek imádkozná a rózsafüzért!”.
/Szent Pió atya/
Imádkozzuk minél többen a rózsafüzért egyénileg vagy közösen!
„Szent Olvasót imádkoztunk,
Máriához fohászkodtunk,
Kérve kérjük Szűzanyánkat,
Fogadja el hű imánkat.
Szent Olvasót mikor mondtunk,
Máriának fűzért fontunk,
Fonogattuk koszorúnkat,
Rózsafüzért Asszonyunknak.”